Publikācijas

Farmakognozija - smiltsērkšķi16.10.2012

Smiltsērkšķi kādreiz tika uzskatīti par nevērtīgiem nezāļaugiem, tomēr šāds uzskats ir nevietā. Jau senatnē cilvēki zināja par smiltsērkšķu dziedinošām īpašībām. Mūsu dienās smiltsērkšķi sāk atgūt savu popularitāti ne tikai kā krāšņumaugi, bet arī kā ārstniecības augi. Turklāt smiltsērkšķi pieder pie augiem, kas satur gandrīz visus vitamīnus un daudz dažādu citu bioloģiski aktīvo savienojumu.

Lasīt vairāk

Kakla sāpju diferenciāldiagnostika16.10.2012

Kakla sāpes ir viena no biežākajām sūdzībām, ko nākas dzirdēt ikdienas pieņemšanā. Kakla sāpju cēloņi ir ļoti dažādi – sākot no pārslodzes un traumas un beidzot ar nopietnu strutainu infekciju, kas prasa ķirurģisku un antibakteriālu terapiju.

Lasīt vairāk

Smiltsērkšķi05.06.2012

Smiltsērkšķi kādreiz tika uzskatīti par nevērtīgiem nezāļaugiem, tomēr šāds uzskats ir nevietā. Jau senatnē cilvēki zināja par smiltsērkšķu dziedinošajām īpašībām. Mūsdienās smiltsērkšķi sāk atgūt savu popularitāti ne tikai kā krāšņumaugi, bet arī kā medicīniski vērtīgi augi. Turklāt smiltsērkšķi ir vieni no tiem retajiem augiem, kuri satur gandrīz visus vitamīnus un plašu klāstu dažādu citu bioloģiski aktīvo savienojumu.

Lasīt vairāk

Smilltsērkšķi medicīnai05.06.2012

Smiltsērkšķis, savu vērtīgo īpašību dēļ, ir plaši izmantots medicīnā Āzijā jau pirms daudziem gadu tūkstošiem. Starp pašiem senākiem rakstu avotiem, kuros pieminēti smiltsērkšķi ir Tibetas mūku traktāti. Tomēr visaktīvākais laiks smiltsērkšķu atzīšanā, sākās apmēram 200 gadus pirms mūsu ēras Maķedonijas Aleksandra karagājienu laikā.

Lasīt vairāk

Iedarbīga dabas viela – propoliss05.06.2012

Propoliss, saukts arī par bišu līmi, ir medicīnā visvairāk lietotais biškopības produkts. „Propoliss ir visai pārliecinošs piemērs tam, ka dabas vielas patiešām darbojas efektīvi,” saka ārsts Kaspars Ivanovs, SIA „Silvanols” izpilddirektors.

Lasīt vairāk
Rādīt vairāk publikācijas